štvrtok 13. februára 2014

Ennio Morricone okúzlil vypredanú O2 Arénu. Očarujúci koncert  niekoľkokrát postavil celú halu zo sedadiel

Taliansky velikán (nielen) filmovej hudby sa v nedeľu  9.2.2014 predstavil českému publiku.  Svoj koncert odohral v najväčšej a najmodernejšej pražskej hale O2 aréne. Tá bola na koncerte zaplnená do posledného miesta , v predaji nezostala žiadna voľná vstupenka.
 Maďarský symfonický orchestre a  spevácky zbor pod vedením samotného Maestra Morriconeho ohromil celú halu  v takmer 2-hodinovom programe.
 Zazneli najznámejšie skladby , ale aj menej známe kúsky. Na záver koncertu prišlo na radu niekoľkokrát opakované  “ standing ovation “.

Autor mnohých znýmych skladieb z ešte známejších filmov  Ennio Morricone v nedeľu 9.2.2014 vystúpil v Prahe. Bolo to už jeho druhé vystúpenie pred českým publikom. Tentokrát  sa koncert 85-ročnéj talianskej legendy uskutočnil v najväčšej a najmodernejšej hale Českej republiky.
 Koncertu predchádzal obrovský záujme médií aj verejnosti. Niet divu, že druhú februárovú nedeľu bolo v pražskej O2 Aréne úplne plno.
Divákov čakalo takmer dvojhodinové vystúpenie maďarského symfonického orchestra doplneného o zboristov. Na javisku sa predstavilo 170 umelcov vrátane samotného Morriconeho, ktorý neúnavne po celú dobu koncert dirigoval bez jedinej prestávky.
Show začal krátky filmový   dokument, v ktorom Maestro predstavil celkovú víziu svojej celoživotnej práce, nechýbala ani spomienka na spoluprácu so slávnym     režisérom Sergio Leone. Potom sa už za dirigentským pultom objavil samotný    Ennio Morricone, čo spôsobilo ohlušujúci aplaus. Orchestr hral ako veľmi dobre funfujúci stroj, všetko hralo tak, ako malo. Morricone ohromil taktiež svojim elánom, ktorým určite predstihol svoj reálny vek a pôsobil ako z obdobia  svojich najaktívnejších rokov.
Vypredanou halou sa ozývali naznámejšie skladby preslávených Leoneho westernov,    ale aj celá škála ďalších svetom ocenených  skladieb.
Na veľkoplošných obrazovkách, kde sa pred každou skladbou objavil názov filmu, z ktorého melódia pochádza, sa tak postupne objavovali nápisy ako: "Vtedy na západe", "Dobrý zlý a škaredý", "Bio Raj", "Pre pár dolárov naviac", "Profesionál" alebo "Misia". Na záver koncertu , kedy vystúpenie vrcholilo, diváci euforicky  vstávajúc  aplaudovali a niekoľkoktát si vynútili Maestrov návrat na javisko a opätovné rozoznenie orchestra.Celkom to bolo trikrát!
Počas koncertu sa celou halou rozoznievala ohromujúca až  euforická    atmosféra. Pre všetkých návštevníkov tejto nedeľnej udalosti bol nepochybne čas strávený v spoločnosti Ennia Morriconeho nezabudnuteľný zážitok večera.

Pre tých, ktorí túto príležitosť prepásli má usporiadateľská agentúra JVS Group dobrú správu.
Na začiatku Apríla, presne v sobotu 05.04.2014 sa uskutoční ďalší koncert Ennio Morriconeho v Bratislave. Vstupenky na koncert sú ešte stále k dispozícii v sieti Ticketportal.

Usporiadateľ:                                                                                                               
JVS GROUP                                                                                                          
Zuzana Benediktová                                                                                         
Marketing Manager                                                                                         
Tel.: 0903 288 753                                           
e-mail.: zuzana.benedikt@me.com                                                             

Žiadne komentáre: